Tosya - Kastamonu ve İlçe haberleri
AnaSayfa Videolar Oyunlar Burçlar Sohbet TV İzle Editör-Yazar Girişi İrtibat Sitede Haber Ara
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz dan Arslanı ziyaret Gürpelit Grup İsale Hattı Çalışmasının İncelenmesi Kırgızistan Mahmut Kaşgari Barskani   Kaymakam Görgülüarslan ı Ziyaret Etti. TÜMKASDER, Yıldırımoğulları nın muhteşem açılışına katıldı 75.Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencileri Avrupa Yolunda.
TAŞKÖPRÜ HABERLERİ - Taşköprülüler federasyon kurdu
   
 Taşköprülüler federasyon kurdu

Taşköprülüler federasyon kurdu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 22.03.2011 - 08:59:32


Taşköprülüler federasyon kurdu 


 

TAŞKÖPRÜLÜ DERNEKLER, FEDERASYON ÇATISI ALTINDA BİRLEŞTİ

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprülü Dernekler federasyon çatısı altında birleşti. 8 Taşköprülü derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Kastamonu İli Taşköprü İlçesi Dernekler Federasyonu, Zeytinburnu’nda faaliyet gösteren Taşköprü İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği binasında hizmete geçti.

Kurucu federasyon başkanlığına Taşköprü İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Halil Hasanoğlu seçilirken Hasanoğlu’ndan boşalan Taşköprü İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanlığı’na da Av. Feyyaz Eskioğlu seçildi.

Taşköprü Derneği Başkanı Halil Hasanoğlu, siyasi, sosyal ve ekonomik alanda Kastamonu ilinin önde gelen ilçesi olan Taşköprü’yü İstanbul’da en iyi şekilde birlik ve beraberlik içinde temsil etmek amacıyla federasyon çatısı altında birleşmeyi uygun gördüklerini söyledi.

İlçemiz adına kurulan irili ufaklı dernekleri tek çatı altında toplayarak gücümüzü birleştirmeyi hedefliyoruz diyen Hasanoğlu, İstanbul’da yaşayan Taşköprülülerin azımsanamayacak sayıda olduğunu ve bunların irili ufaklı çok sayıda dernek çatısı altında dağıldığını belirtti. Kurdukları federasyon ile bu dernekleri tek çatı altında toplayıp tek yumruk olmak istediklerini belirten Hasanoğlu, Taşköprülüler olarak bu sayede daha fazla söz sahibi olacaklarını kaydetti. Taşköprü adına kurulmuş tüm derneklerin ayrım gözetmeden federasyona dâhil olmaları çağrısında bulunan Hasanoğlu, "Şu anda genel kurullarını yetiştirememiş veya federasyona soğuk bakan tüm Taşköprü derneklerinin bu birliğe destek olmaya çağırıyoruz. Ayrım gözetmeden federasyonumuza destek bekliyoruz" dedi.

 

-ÜYE DERNEKLER-

Kastamonu İli Taşköprü İlçesi Dernekler Federasyonu ise şu kurucu üyelerden oluştu: Taşköprü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Halil Hasanoğlu, Taşköprülüler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Mehmet Akdaş, Bahçelievler Kastamonulular Derneği Hüseyin Elmacı, Taşköprü Eskioğlu Köyü ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Halit Şen, Taşköprü Çiftlik Köyü ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Orhan Ertürk, Taşköprü Taşçılar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şahin Şimşek, Taşköprü Köçekli ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Ergin Saygun, Taşköprü Pirahmetli Köyü Dayanışma Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Adem Çalış.www.taskoprupostasi.com

 
                                                                       

HER TÜRLÜ DÜĞÜN NİŞAN KÖY ŞENLİĞİ FESTİVAL VE TANITIMLARINIZ İÇİN TIKLAYINIZ
  Editör :  Haber37.gen.tr

-

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Haber37.gen.tr

 Kategori ¬ TAŞKÖPRÜ HABERLERİ

 
 
İlçe Haberleri
Murat Ülgenli sporculardan Arslanı ziyaret,
Murat Ülgenli sporculardan Arslanı ziyaret
Bozkurt Bayramgazi Köyü Beton Yol Yapımı,
Bozkurt Bayramgazi Köyü Beton Yol Yapımı
Üniversitemiz, Fikir ve İş Adamı Muammer Cindilli ,
Üniversitemiz, Fikir ve İş Adamı Muammer Cindilli
Türkiye de Bir İlk Azdavay da Gerçekleşecek,
Türkiye de Bir İlk Azdavay da Gerçekleşecek
Fatih Ortaokulu Genel Kurul Toplantısı Yapıldı,
Fatih Ortaokulu Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

 
 

   © Copyright - 01/01/2009- Tosya - Kastamonu ve İlçe haberleri - Tüm Hakları Saklıdır.
 

Www.Haber37.Gen.Tr Haber Sitesi Galaxy Bilişim Tosya Tarafından Host Edilmektedir.

Haber Sitemiz Çilem.Net Altyapısını Kullanmaktadır.